Horúce novinky

vaša cena 69 EUR
vaša cena 75 EUR
vaša cena 89 EUR

Starostlivosť
Návod na použitie

Dlhodobým predajom mojich parochní mám pre vás pár rád a odporúčaní k správnej starostlivosti o vašu parochňu, ktoré dostanú zákazníčky pri každom osobnom stretnutí so mnou v mojej predajni v Detve a nakoľko sa my (internetový zákazník) osobne nestretneme, rozhodla som sa podeliť práve tu:

starostlivosť o parochňu je tak jednoduchá...

 

Každenná starostlivosť

Či ste sa pre parochňu rozhodli kvôli zmene vlasov, strihu alebo ste boli "nútení" pristúpiť k zakúpeniu parochne zo zdravotných dôvodov (onkologické ochorenie/kožné ochorenie/alopecia), chceli by ste, aby vydržala, čo najdlhšie.

Rada znie: Najdôležitejšia je jednoduchá každodenná starostlivosť. Spočíva iba v dvoch krokoch. Prvým je česanie.

Češte iba špeciálnou kefou z našej ponuky, je výborná.  Kefa bola špeciálne vyvinutá na česanie parochní, má spostupnené krátke hroty, veľmi mäkké, čím ideálne prečeše a prerozdelí vlasy parochni. Zdá sa vám, že je podobná ako tá, čo máte doma? Určite nie, aj keď možno vyzerá podobne. Je skutočne mäkká, nie ako na bežné vlasy. Nevyťahuje, neprevlieka vlasy do opaku, lebo nezasahuje do špeciálneho strojového šitia. Takže hrebeň nech vás ani nenapadne! Každý, čo ju na predajni vyskúša, bez nej neodíde."

A aby ste skutočne predĺžili životnosť vašej obľúbenej parochne, krok dva, používajte, prosím na odloženie stojan z našej ponuky, čím najlepšie dosiahnete udržanie požadovaného tvaru. POZOR! Neodporúčam polystyrénové hlavy, nie je to vzdušné. Ani žiadne vázy, poháre a čokoľvek, čo zákazníčkám bežne napadne :-) Stojan je vyvinutý špeciálne na parochne. Zabezpečuje vzdušnosť a drží tvar. Tiež ideálny pomocník po opratí parochne.

Parochne sú zo syntetického materiálu, preto sa nemôžu farbiť, lakovať, fénovať ani kulmovať, či inak tepelne upravovať.

Príčesky je vhodné uskladňovať vo vodorovnej polohe, napr. uložením na uterák.

 

Občasná starostlivosť

Ich životnosť závisí najmä od spôsobu, akým budete k nej pristupovať. Prevádzajte jemné česanie kefou z našej ponuky, ktorú popisujem vyššie a čo vás bude zaujímať je:

ako často prať?

Odpoveď je jednoduchá - podľa potreby. Ide najmä o prevoňanie. A samozrejme ako druhé vás vždy milé zákazníčky zaujíma

v čom prať parochne? Môžem klasickým šampónom? Aký je postup pri praní?

Určite nie. Ide o veľmi kvalitné syntetické vlákno, ktoré má iné zloženie ako klasický vlas, preto aj zloženie šampónu, ich zložky v ňom sú úplne odlišné.

Umývať odporúčame len v špeciálnom šampóne na syntetické vlasy, ktorý zakúpite v našom eshope/na predajni. U príčeskov a parochní, najmä u dlhých, dochádza časom k rozstrapkaniu koncov (poznáme z bábik, teda také ako na bábike). Tento jav je časom úplne bežný.

Parochňu alebo príčesok zľahka plákajte vo vlažnej vode. Po preplakaní ich prepláchnite čistou vodou, otraste nechajte voľne odkvapkať. V mokrom stave ich nikdy nečešte!!!

Po odkvapkaní parochňu uložte na stojan. U parochní a príčeskov dochádza k prirodzenému odpadu a vyčesávaniu vlasov, čo nie je výrobnou vadou.

ZWQ1MT